Innowacyjna powłoka termoizolacyjna

AT TERMO PLUS – nowość wśród materiałów izolacyjnych

AT TERMO PLUS to nowość wśród materiałów izolacyjnychfarb ochronnych, oraz zupełnie inne spojrzenie na prace z tymi materiałami związane. Jako jedyny łączy w sobie zalety tych produktów i poprzez proste prace malarskie pozwala w łatwy i bezpieczny sposób wykonać izolację termiczną.

Oprócz właściwości termoizolacyjnych, doskonale sprawdza się, jako ochrona powierzchni narażonych na działanie warunków atmosferycznych. Płynna konsystencja i wysoka przyczepność pozwala zastosować AT TERMO PLUS na takie podłoża jak beton, tynki, płyty kartonowo-gipsowe, metal, drewno oraz tworzywa sztuczne za wyjątkiem polietylenu, bez względu na ich kształt.
Po wyschnięciu tworzy jednolitą, cienką powłokę i zapewnia ciągłość izolacji, eliminuje mostki termiczne, wpływa na obniżenie strat ciepła i wydłuża żywotność materiałów.
Cena skorelowana z korzyściami, bezpieczeństwo i ekologia to cechy, które wyróżniają nasz produkt.

Powłoka izolacyjna doskonale sprawdza w zakładach produkcyjnych oraz domach i mieszkaniach prywatnych gdzie pojawia się wilgoć i grzyb. Zastosowanie powłoki w takich miejscach raz na zawsze rozwiązuje problem.

Produkt przeznaczony do wszelkiego rodzaju powierzchni, w tym metalowych, wolnych od korozji.

Opracowany specjalnie dla sektora budownictwa.

Bardzo skuteczny przy izolacji elementów konstrukcji stalowych, rurociągów ciepłej i zimnej wody oraz układów klimatyzacji. Jest skuteczną ochroną przed wnikaniem mrozu i kondensacji powierzchniowej pary wodnej, a także przy rozwiązywaniu problemu mostków termicznych. Właściwe zabezpieczenie powierzchni chroni przed wykwitem pleśni i wydłuża jej żywotność.

Stosowany do wykonania zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej izolacji termicznej otynkowanych, betonowych, zbudowanych z cegły, drewnianych i innych powierzchni budynków oraz budowli. AT TERMO OPEN zapewnia wysoką przywieralność praktycznie do wszystkich znanych materiałów budowlanych.

WŁAŚCIOWOŚCI FARBY TERMOIZOLACYJNEJ AT TERMO PLUS

Bariera przeciwpleśniowa

Antybakteryjna i grzybobójcza

Odbija promienie słoneczne

Zabezpiecza gorące powierzchnie

Eliminuje kondensację

AT TERMO charakteryzuje się:

· szerokim zakresem stosowania, m.in. w takich branżach jak budownictwo, przemysł oraz transport,
· ochroną przed oparzeniami (BHP)
· niskim kosztem robocizny, w porównaniu do tradycyjnych izolacji,
· eliminuje mostki termiczne i zapewnia parametry izolacyjne o tych samych wartościach na całej powierzchni,
· właściwości grzybobójcze, dzięki zawartości tlenku glinu,
· wodorozcieńczalność, farba jest ekologiczna i przyjazna dla człowieka i otoczenia,

· uniwersalność, dzięki której można izolować takie powierzchnie jak metal, tworzywa sztuczne za wyjątkiem polietylenu, beton, cegły, płyty kartonowo-gipsowe, tynki i drewno,
· brak efektu starzenia się materiału, który gwarantuje stałe parametry izolacyjne,
· możliwość szybkiej i sprawnej naprawy w przypadku punktowych uszkodzeń w wykonanej izolacji,
· odporność na działanie promieni UV i czynników atmosferycznych,
· polski produkt z produkcją zlokalizowaną na terenie Polski.

Jak działa farba termoizolacyjna AT Termo?

Przewodność cieplna

AT Termo to materiał kompozytowy na osnowie żywicy akrylowej, zbrojonej ceramicznymi mikrosferami, w których panuje podciśnienie zbliżone do próżni.

Podciśnienie w mikrosferach zwiększa opór cieplny, a dodanie mikrosfer o różnych średnicach powoduje lepsze wypełnienie farby. Na warstwę o grubości 1 mm przypada kilkadziesiąt mikrosfer, to skutkuje zwiększeniem oporu cieplnego na granicy przejścia z jednej fazy do drugiej.

Podobne zjawisko zostało wykorzystane podczas projektowania okien zespolonych, gdzie stosuje się już rozwiązania z szybami trzykomorowymi. Jeżeli zestawimy taflę szkła o grubości 5 cm z 5 taflami o grubości 1 cm to znacznie większy efekt termoizolacyjny zaobserwujemy przy przegrodzie warstwowej.

Spośród znanych materiałów izolacyjnych podobną budową i zasadą działania cechują się płyty styropianowe, które składają się z wielu spienionych granulek polistyrenu i tworzą strukturę komórkową. W farbie AT Termo funkcję granulek polistyrenu pełnią mikrosfery szklane o bardzo małych średnicach.

Dzięki nim przekrój izolacji został zredukowany z centymetrów na milimetry, co dało nowe możliwości w zakresie termoizolacji starych i nowopowstających budynków i budowli.

Promieniowanie

Jest odbijane  na powierzchni i we wnętrzu mikrosfer zawartych w AT TERMO. Refleksyjność farby, którą określa współczynnik odbicia promieniowania słonecznego TSR (ang. Total Solar Reflectance) wynosi aż 90%.

Zjawisko „miejskich wysp ciepła”, przegrzane poddasza i budynki rozgrzane do bardzo wysokich temperatur to skutki wywołane przez promieniowanie słoneczne. Można zmniejszyć ten niekorzystny efekt stosując farbę AT TERMO, która działa jak tarcza i odbija promieniowanie.

W krajach, w których występują wysokie średnie temperatury, popularne jest malowanie pokryć dachów na biało.

AT TERMO standardowo jest biały, można go jednak dowolnie barwić i co bardzo ważne, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, udało się zachować współczynnik TSR na wysokim poziomie.

Bardzo znane zastosowanie izolatora działającego na zasadzie odbicia to popularne niegdyś „ekrany” aluminiowe wkładane za grzejnik. Takie rozwiązanie pozwalało efektywniej wykorzystywać ciepło emitowane przez grzejniki. Naszym produktem można uzyskać taki sam efekt, a dodatkowo możemy dopasować go kolorystycznie do wystroju całego pomieszczenia.

Połączenie tych unikatowych właściwości, pozwala uzyskać efekt nieosiągalny w przypadku stosowanych obecnie materiałów izolacyjnych.

Opnie naszych Klientów

Skontaktuj się z nami:

Sprawdź w sklepie:

Dowiedz się więcej o jak usunąć pleśń i grzyb:

Translate »