Jak wybrać odpowiedni kompresor

Tłok lub śruba obrotowa?

Jest to częste pytanie zadawane przez większość osób poszukujących nowej sprężarki powietrza. Albo kompresor zależy od twojej aplikacji.

 

Jeśli aplikacja wymaga powietrza przez cały dzień lub ma wiele zmian, które wykorzystują powietrze w sposób ciągły, wówczas śruba obrotowa prawdopodobnie lepiej pasuje do aplikacji ze względu na jej zdolność do pracy przez cały dzień każdego dnia. Sprężarki śrubowe są sterowane termicznie za pomocą chłodzonej powietrzem chłodnicy oleju. Niektóre zestawy sprężarek śrubowych mają wbudowane przekaźniki czasowe, które wyłączają sprężarkę, jeśli pracują bez obciążenia przez dłuższy czas. (Wszyscy idą na lunch lub nie wyłączają się pod koniec dnia.)

 

Sprężarki tłokowe najlepiej nadają się do zastosowań, które wymagają powietrza przez krótszy czas i mogą mieć 15-30-45 minut, zanim znów będą potrzebować powietrza. Ponieważ sprężarka tłokowa jest chłodzona powietrzem, musi wprowadzić aplikację o cyklu pracy 70% lub mniej. Każda z tych paczek zależy od tego, czy zakupisz odpowiedni kompresor do swojej aplikacji. Jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz skontaktować się z CAS lub jednym z naszych lokalnych dystrybutorów, aby upewnić się, że masz odpowiednią jednostkę do swojego wniosku.

 

Uwagi dotyczące hałasu

Hałas pakietu sprężarki powietrza zależy od sposobu jego budowy. Większość sprężarek śrubowych sprzedawanych obecnie na świecie jest zbudowana w obudowach tłumiących hałas. Nie zwiększa to wydajności pakietu sprężarek, wszystko co robią, to obniżenie DBA pakietu sprężarek. Większość sprężarek tłokowych jest zabudowanych na zbiorniku bez obudowy dźwiękoszczelnej, dlatego głośniej niż głośnik obrotowy w obudowie tłumiącej dźwięk. Jeśli weźmiesz sprężarkę tłokową i zbudujesz ją w tej samej obudowie, co sprężarka śrubowa, otrzymasz podobny odczyt DBA. W CAS produkujemy tłumik kompresora tłokowego, który może obniżyć DBA sprężarki nawet o 10DBA w zależności od akustyki lub środowiska sprężarki. To spowodowałoby, że DBA sprężarki tłokowej CAS mieści się w przedziale 74-82DBA. W CAS jesteśmy jedną z niewielu firm kompresorowych, które budują sprężarkę śrubową z otwartym zbiornikiem, a zakres DBA to 70-84, w zależności od wielkości sprężarki, zamknięty zestaw sprężarek śrubowych mieści się w zakresie 64-78DBA w zależności od wielkości . Obudowa sprężarki śrubowej jest dodatkowym wydatkiem z góry i rocznymi kosztami konserwacji. Obsługa sprężonej sprężarki śrubowej jest ograniczona i trwa dłużej niż wersja z otwartym zbiornikiem.

 

Rozmiar sprężarki

Większy nie zawsze jest lepszy. Zbyt duże i płacisz za więcej niż potrzebujesz i wydajesz więcej na koszty operacyjne. Zbyt mały, a znajdziesz się czekając na powietrze i skracając czas życia swojego sprzętu. Skorzystaj z naszych przewodników doboru, które pomogą Ci wybrać odpowiedni kompresor. Lub zadzwoń do nas, a skontaktujemy Cię z lokalnym dystrybutorem, który może dobrać sprężarkę do Twojego zastosowania.

Ekologiczna izolacja termiczna

Wraz z coraz większą świadomością ekologiczną społeczeństwa, rośnie także potrzeba stosowania rozwiązań przyjaznych dla środowiska we wszystkich dziedzinach życia. Jednym z obszarów, w którym to

Czytaj wpis »
Translate »